PL EN DE

Przetwarzanie tworzyw sztucznych

Dla tworzyw sztucznych termoplastycznych najczęściej stosowaną technologią obróbczą jest metoda przetwarzania poprzez wtrysk. Jak to wygląda? Przygotowany dla danego produktu materiał wyjściowy – zazwyczaj w postaci granulek uszlachetniony niezbędnymi dodatkami – podany jest do specjalnego cylindra, gdzie pod wpływem określonej temperatury uzyskuje odpowiednią plastyczność, a więc właściwość umożliwiającą jego wtryskiwanie do formy produktowej. Po zestaleniu się tworzywa sztucznego powstaje tzw. wypraska (gotowy wyrób), która jest usuwana - i proces technologiczny rozpoczyna się od początku.


Zalety procesu wtryskiwania wykonywanego w firmie VANECO z Poznania

Podstawowym atutem technologii wtryskowej z użyciem innowacyjnej wtryskarki ENGEL (światowego lidera w produkcji urządzeń do przetwarzania tworzyw sztucznych) wykorzystywanej w poznańskiej firmie VANECO jest możliwość wytwarzania niezwykle skomplikowanych produktów w jednym procesie produkcyjnym w pełni zautomatyzowanym – to komputerowe sterowanie i kontrola przebiegu. Pośród pozostałych zalet na uwagę zasługują:

  • przygotowanie formy wtryskowej do danego projektu przez specjalistów VANECO,

  • brak obróbek wykańczających,

  • mniejsze zużycie energii bezpośredniej i wody w porównaniu do innych metod przetwarzania tworzywa sztucznego,

  • najwyższa jakość i zachowanie powtarzalności wszelkich parametrów wyrobu,

  • niewielki nakład pracy.

Oczywiście posiadane długoletnie doświadczenie i wysoko wykwalifikowana kadra pracowników również odgrywa znaczącą rolę w sukcesie finalnego projektu.