PL EN DE

Zakłady przetwórstwa tworzyw sztucznych

Kiedy kupujemy w sklepach produkty, zamawiamy w hurtowniach niezbędne do biura akcesoria, jeździmy samochodem, zazwyczaj nie zastanawiamy się, skąd pochodzą opakowania i różnorodne elementy wykonane z tworzywa sztucznego. Nierzadko to właśnie one wpływają na nasz wybór, ponieważ są efektowne, praktyczne i perfekcyjnie wykonane.

A zatem, biorąc pod uwagę ich właściwości oraz wyjątkową wszechstronność, mamy z nimi do czynienia praktycznie w każdej gałęzi przemysłu i w rezultacie – w naszym codziennym życiu.Nieograniczone możliwości zastosowania tworzywa sztucznego wynikają z tego, że jest to materiał, który pozwala na tworzenie takich rozwiązań, które są adekwatne dla bez mała każdej potrzeby użytkowej. Również dzieci mogą cieszyć się wspaniałymi zabawkami z tzw. plastiku, wyprodukowanymi w specjalistycznych zakładach przetwórstwa tworzyw sztucznych.


Czy producent z tworzyw sztucznych to również twórca?

W pewnym sensie tak, ponieważ jego domeną nie jest tylko wytworzenie nawet najbardziej złożonych wyrobów z plastiku wymagające od producenta stałego rozwoju technologicznego, w tym posiadania nowoczesnych urządzeń (np. wtryskarek ENGEL – doskonałych maszyn dla każdej aplikacji) i innowacyjnych technologii. W wielu przypadkach jego zadaniem jest poszukiwanie takiego rozwiązania, które zdecydowanie poprawi walory użytkowe i wizualne danego projektu. To jest zasadniczy sens współpracy poznańskiego zakładu przetwórstwa tworzyw sztucznych VANECO ze zleceniodawcami.

Oczywiście sama inwencja twórcza nie wystarczy, ponieważ podstawą jej aktywności jest również niezbędne doświadczenie w przetwórstwie tworzyw sztucznych, a tego firmie nie brakuje. Ma to odniesienie do wielu realizowanych projektów podczas wieloletniej współpracy z podmiotami gospodarczymi np. z Poznania. Nie oznacza to jednak innego podejścia do tzw. jednorazowych zleceń, ponieważ jako producent, VANECO realizuje je w równie profesjonalny i twórczy sposób poprzez wykonane przez siebie formy wtryskowe lub powierzone, gwarantując tym samym najwyższą jakość wyrobów z plastiku.